Jest to jednostka uczelniana, która zajmuje się nauczaniem design thinking studentów wszystkich wydziałów na Stanfordzie. W ramach zajęć studenci uczą się wspólnie rozwiązywać problemy za pomocą metodologii design thinking, która może być zastosowana praktycznie w każdej dziedzinie. Założyciele d.school'a stworzyli specjalny manifest (spisany na serwetce), który określa filozofię tego miejsca.
W Polsce bardzo przydałoby się takie miejsce, ponieważ jak wszyscy wiemy uczelnie nie uczą kreatywności i współpracy w zespole, wręcz czasami celowo tępią te przydatne umiejętności. Niestety nie ma co liczyć na władze jakiejkolwiek uczelni, że podejmą decyzję o stworzeniu takiego d.schoola, dlatego postanowiliśmy stworzyć coś takiego samodzielnie, tak po prostu!
Chcemy zagospodarować konkretną przestrzeń, która będzie służyć studentom politechniki oraz wszystkim zainteresowanym do kreatywnej współpracy (jak coś takiego zrobić:
http://wojciechkarcz.blogspot.com/2012/07/make-space-recenzja-ksiazki.html ). Na pewno potrzebne będzie nam do tego pomieszczenie, najlepiej jak największe.
W ramach Design Thinking School (nazwa robocza) będą odbywać się kursy design thinking dla studentów oraz otwarte warsztaty dla wszystkich zainteresowanych. Dzięki zebraniu w jednym miejscu przedstawicieli różnych dziedzin jesteśmy w stanie tworzyć naprawdę innowacyjne rozwiązania. Pomieszczenie będzie dostępne 24/7 i jeżeli pracujesz nad projektem studenckim, czy działasz w kole naukowym, ale nie macie miejsca na swoje zebrania, to właśnie Design Thinking School będzie takim miejscem. Oprócz samej przestrzeni do współpracy, planujemy zbudować warsztat, w którym będzie można konstruować szybkie prototypy swoich pomysłów (również dostępny 24/7).
Jeżeli chcesz w jakikolwiek sposób zaangażować się w tworzenie Design Thinking School, to bardzo proszę o kontakt (wojtek.karcz[at]gmail.com, facebook.com/wojciech.karcz). Oprócz wsparcia materialnego, bardzo przyda się jakakolwiek forma pomocy. Jeszcze raz zachęcam do udziału w tym jedynym w swoim rodzaju projekcie!
Czy chcę?! Pytanie!
OdpowiedzUsuńSłużę swoją pomocą o każdej porze dnia i nocy!
Polecam również każdemu, kto chce się przyczynić do wielkiego dla Warszawy i całej Polski wydarzenia od samiutkiego początku!
To co będzie się działo z drużyną DTW po skończeniu budowania tej szkoły, będzie zostawało w pamięci i nawykach każdego uczestnika do końca życia. To jak Design Thinking zmienia człowieka jest wręcz niesamowite i powraca za każdym razem gdy wracamy do przyziemnych obowiązków, podczas pracy, kiedy jedziemy pociągiem, czy bawimy się z psem. Ja wiem, że warto.
To pisałem ja
AntyChuck
Pozdrawiam
JA